Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała w razie zderzenia lub wykonywania gwałtownych manewrów, samochód wyposażono w trzypunktowy system pasów bezpieczeństwa. W pasy takie wyposażone są oba fotele przednie, dwa skrajne fotele tylne i fotel środkowy. Pasy zamocowane są w trzech punktach, co zapewnia skuteczną ochronę pasażerów, pod warunkiem że zajmują oni prawidłową pozycję w fotelach, a pasy są prawidłowo zapięte.
Podczas jazdy ze stałą prędkością trzypunktowe pasy bezpieczeństwa nie wymagają regulacji długości i zapewniają swobodę ruchów kierowcy i pasażerów.
Jednak w przypadku nagłego zatrzymania samochodu albo podczas gwałtownego przyspieszania lub hamowania pasy automatycznie blokują się, utrzymując ciało w odpowiedniej pozycji.
Prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa:
Upewnić się, że wkładana sprzączka należy do odpowiedniego pasa. Umieścić przycisk zwalniający w takim położeniu, aby możliwe było szybkie odpięcie pasa, gdyby zaszła taka potrzeba.
W celu odpięcia pasa nacisnąć przycisk zwalniający na zaczepie. Pas zostanie automatycznie zwinięty. W trakcie zwijania przytrzymać pas, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni elementów wyposażenia lub zranienia osób przebywających w samochodzie.
Zapewnienie sprawności pasów bezpieczeństwa:
Pas bezpieczeństwa środkowego fotela z tyłu (tylko model sedan)
Składa się on ze zwijanego pasa bezpieczeństwa, zaczepu z czarnym przyciskiem zwalniającym i zaczepu z czerwonym przyciskiem zwalniającym z oznaczeniem "CENTRE". Zaczepy pasa bezpieczeństwa środkowego fotela z tyłu posiadają konstrukcję uniemożliwiającą umieszczenie w nich innej sprzączki niż przewidziana.
Po ustawieniu oparcia tylnego fotela w pozycji pionowej sprzączka należy wpiąć do zaczepu z czarnym przyciskiem. Sprzączkę należy odpiąć tylko przy składaniu oparcia tylnych foteli.
Przed zapięciem pasa środkowego fotela z tyłu należy wcisnąć sprzączkę (1) znajdującą się na końcu pasa w zaczep z czarnym przyciskiem i sprawdzić, czy taśma pasa nie jest poskręcana. Aby zapiąć pas, należy usiąść prosto i wygodnie w fotelu, przełożyć sprzączkę (a) w poprzek ciała i wcisnąć ją w zaczep (b), aż do zatrzaśnięcia sygnalizowanego wyraźnym kliknięciem.
Aby odpiąć pas, należy nacisnąć czerwony przycisk zaczepu (b) i pozwolić, by pas zwinął się samoczynnie.
Przy złożonym oparciu tylnego fotela nacisnąć czarny przycisk na zaczepie (1) i pozwolić, aby pas się zwinął. Po ustawieniu oparcia tylnego fotela w normalnej pozycji wcisnąć sprzączkę (1) znajdującą się na końcu pasa w zaczep z czarnym przyciskiem i sprawdzić, czy taśma pasa nie jest poskręcana.
OSTRZEŻENIE Aby ograniczyć ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci w wyniku wypadku, należy zawsze zapinać obydwie sprzączki pasów. |
Kontrola stanu naładowania
(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano)
Można ją wykonywać przez wskaźnik
optyczny A (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano)
umieszczony w pokrywie akumulatora
i usytuowany jak na rys. 13, w
zależności od zabarwienia, jakie ten wskaźnik
przyjmuj ...
Procedura holowania awaryjnego
Wyjąć zaczep holowniczy
Posługując się śrubokrętem
z płaską końcówką zdjąć zaślepk
ę otworu w zderzaku.
Wcelu zabezpieczenia nadwozia
przed uszkodzeniem podłożyć
pod ostrze śrubokr ...
Uruchamianie hybrydowego układu napędowego
Wcisnąć pedał hamulca zasadniczego.
Dotknąć przycisku rozruchu
elektronicznym kluczykiem stroną
z emblematem Lexusa.
Gdy w trakcie dotykania przycisku
rozruchu elektronicznym kluczykiem
zostaną otwarte i zamknięte
którekolwiek drzwi, ...