Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała w razie zderzenia lub wykonywania gwałtownych manewrów, samochód wyposażono w trzypunktowy system pasów bezpieczeństwa. W pasy takie wyposażone są oba fotele przednie, dwa skrajne fotele tylne i fotel środkowy. Pasy zamocowane są w trzech punktach, co zapewnia skuteczną ochronę pasażerów, pod warunkiem że zajmują oni prawidłową pozycję w fotelach, a pasy są prawidłowo zapięte.
Podczas jazdy ze stałą prędkością trzypunktowe pasy bezpieczeństwa nie wymagają regulacji długości i zapewniają swobodę ruchów kierowcy i pasażerów.
Jednak w przypadku nagłego zatrzymania samochodu albo podczas gwałtownego przyspieszania lub hamowania pasy automatycznie blokują się, utrzymując ciało w odpowiedniej pozycji.
Prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa:
Upewnić się, że wkładana sprzączka należy do odpowiedniego pasa. Umieścić przycisk zwalniający w takim położeniu, aby możliwe było szybkie odpięcie pasa, gdyby zaszła taka potrzeba.
W celu odpięcia pasa nacisnąć przycisk zwalniający na zaczepie. Pas zostanie automatycznie zwinięty. W trakcie zwijania przytrzymać pas, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni elementów wyposażenia lub zranienia osób przebywających w samochodzie.
Zapewnienie sprawności pasów bezpieczeństwa:
Pas bezpieczeństwa środkowego fotela z tyłu (tylko model sedan)
Składa się on ze zwijanego pasa bezpieczeństwa, zaczepu z czarnym przyciskiem zwalniającym i zaczepu z czerwonym przyciskiem zwalniającym z oznaczeniem "CENTRE". Zaczepy pasa bezpieczeństwa środkowego fotela z tyłu posiadają konstrukcję uniemożliwiającą umieszczenie w nich innej sprzączki niż przewidziana.
Po ustawieniu oparcia tylnego fotela w pozycji pionowej sprzączka należy wpiąć do zaczepu z czarnym przyciskiem. Sprzączkę należy odpiąć tylko przy składaniu oparcia tylnych foteli.
Przed zapięciem pasa środkowego fotela z tyłu należy wcisnąć sprzączkę (1) znajdującą się na końcu pasa w zaczep z czarnym przyciskiem i sprawdzić, czy taśma pasa nie jest poskręcana. Aby zapiąć pas, należy usiąść prosto i wygodnie w fotelu, przełożyć sprzączkę (a) w poprzek ciała i wcisnąć ją w zaczep (b), aż do zatrzaśnięcia sygnalizowanego wyraźnym kliknięciem.
Aby odpiąć pas, należy nacisnąć czerwony przycisk zaczepu (b) i pozwolić, by pas zwinął się samoczynnie.
Przy złożonym oparciu tylnego fotela nacisnąć czarny przycisk na zaczepie (1) i pozwolić, aby pas się zwinął. Po ustawieniu oparcia tylnego fotela w normalnej pozycji wcisnąć sprzączkę (1) znajdującą się na końcu pasa w zaczep z czarnym przyciskiem i sprawdzić, czy taśma pasa nie jest poskręcana.
OSTRZEŻENIE Aby ograniczyć ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci w wyniku wypadku, należy zawsze zapinać obydwie sprzączki pasów. |
Holowanie przez pomoc drogową
Podczas holowania należy stosować się do lokalnych
przepisów regulujących jego zasady.
Użycie niewłaściwego sprzętu może uszkodzić
Twój pojazd. NISSAN zaleca holowanie
wyłącznie przez specjalistyczne samochody
pomocy dr ...
Zespolony włącznik świateł i kierunkowskazów
Włączanie świateł
Przekręcenie włącznika do pozycji :
Włączenie przednich świateł pozycyjnych, tylnych
świateł pozycyjnych i oświetlenia tablicy
rejestracyjnej, oświetlenia zestawu wskaźników.
Przekr& ...
Lepkości zalecanych oleji (wg. SAE)
ZALECANE PALIWO
Silniki benzynowe
Stosować wyłącznie benzynę bezołowiową
o minimalnej liczbie oktanowej 95.
UWAGA
Nie wolno stosować benzyny ołowiowej.
Jej użycie spowoduje nieodwracalne
uszkodzenie katalizatora.
Silnik diesla
Olej napędow ...