Fiat Linea: Ostrzeżenia ogólne

Fiat Linea –> Bezpieczenstwo –> Boczne poduszki powietrzne –> Ostrzeżenia ogólne

UWAGA

Jeżeli lampka sygnalizacyjna
 nie zaświeci się po przekręceniu kluczyka w wyłączniku zapłonu w położenie MAR lub będzie się świecić podczas jazdy (razem z komunikatem wizualnym na wyświetlaczu wielofunkcyjnym, dla wersji/rynków, gdzie przewidziano), możliwe jest, że wystąpiła anomalia w systemach bezpieczeństwa; w tym przypadku poduszki powietrzne lub napinacze mogą nie uaktywnić się w przypadku kolizji lub, w ograniczonej ilości przypadków, uaktywnić się nieprawidłowo. Przed dalszą jazdą należy skontaktować się z ASO Fiata, aby natychmiast skontrolować system.

Nie należy zakładać pokrowców na oparcia siedzeń przednich i tylnych, jeżeli nie są przystosowane do użycia z Side-bag.

Nie należy podróżować z przedmiotami znajdującymi się na kolanach, klatce piersiowej lub z fajkami, ołówkami, itp. w ustach.

W razie zderzenia z uruchomieniem się poduszki powietrznej mogą one spowodować poważne obrażenia.

Należy jechać trzymając zawsze ręce na kole kierownicy w taki sposób, aby rozkładająca się poduszka powietrzna mogła napełnić się bez przeszkód. Nie należy jechać z głową pochyloną do przodu, ale oprzeć się o oparcie w pozycji zapewniającej dobre przyleganie do oparcia.

Gdy kluczyk w wyłączniku zapłonu znajduje się w pozycji MAR i gdy wyłączony jest silnik, poduszki powietrzne mogą uruchomić się także, gdy zatrzymany samochód zostanie uderzony przez inny poruszający się pojazd. Dlatego nawet w samochodzie na postoju nie należy absolutnie umieszczać dziecka na siedzeniu przednim. Z drugiej strony należy również pamiętać, że w momencie, kiedy kluczyk w wyłączniku zapłonu znajduje się w pozycji STOP żadne urządzenie bezpieczeństwa (poduszki powietrzne, napinacze pasów bezpieczeństwa), nie uaktywnią się w wyniku zderzenia; brak aktywacji tych urządzeń w tych przypadkach nie oznacza nieprawidłowego funkcjonowania systemu.

Jeżeli samochód został skradziony lub narażony na kradzież, jeżeli był uszkodzony przez wandali, przez powódź lub zalany, należy sprawdzić poduszki powietrzne w ASO Fiata.

Po przekręceniu kluczyka w wyłączniku zapłonu w pozycję MAR, lampka sygnalizacyjna
(z aktywną przednią poduszką powietrzną po stronie pasażera), zaświeci się i będzie migać przez kilka sekund, aby przypomnieć, że poduszka powietrzna po stronie pasażera uruchomi się w przypadku zderzenia, a następnie powinna zgasnąć.

Nie należy myć siedzeń wodą lub parą pod ciśnieniem (ręcznie lub w myjniach automatycznych siedzeń).

Interwencja przednich poduszek powietrznych przewidziana jest dla zderzeń o energii większej niż dla napinaczy pasów bezpieczeństwa. W przypadku zderzenia o energii mieszczącej się w przedziale tych dwóch wartości progowych, uruchomią się tylko napinacze pasów bezpieczeństwa, co należy uważać za normalne.

Nie należy umieszczać sztywnych przedmiotów na zaczepach i uchwytach.

Poduszki powietrzne nie zastępują pasów bezpieczeństwa, ale zwiększają ich skuteczność.

Ponadto, ponieważ przednie poduszki powietrzne nie interweniują w przypadku zderzeń czołowych przy niskich prędkościach, zderzeniach bocznych, tylnych lub wywrotkach samochodu, w tych przypadkach pasażerowie chronieni są tylko pasami bezpieczeństwa, które powinny być zawsze zapięte.

Boczne przednie poduszki powietrzne chroniace glowe (window bag)  (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano)

Składają się z dwóch poduszek "kurtyn", umieszczonych za okładziną boczną dachu i osłoniętych odpowiednim wykończeniem, k ...

Uruchamianie i jazda

...

Zobacz tez:

Wyłączenie przycisku tylnych podnośników szyb
Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci, należy wcisnąć przełącznik 5 w celu dezaktywacji wszystkich podnośników tylnych szyb bez względu na ich położenie. Gdy kontrolka jest zapalona, podnośniki nie działają. Gdy kontrol ...

Przycisk blokady szyb
Naciśnięcie tego przycisku powoduje zablokowanie możliwości otwierania i zamykania okien bocznych prze- łącznikami w drzwiach pasażerów. Z funkcji tej można korzystać w celu uniemożliwienia dzieciom samodzielnego otwierania i zamykan ...

Poziom oleju
Kontrolę poziomu oleju wykonuje się za pomocą ręcznego wskaźnika znajdującego się pod pokrywą silnika. Aby ustalić usytuowanie wskaźnika, patrz opis pod pokrywą silnika. Aby zapewnić wiarygodność pomiaru, samochód po ...

Categorie