Peugeot 301: Kontrolki alarmowe

Peugeot 301 –> Kontrola jazdy –> Kontrolki –> Kontrolki alarmowe

Zapalenie się jednej z poniższych kontrolek przy włączonym silniku lub podczas jazdy sygnalizuje usterkę wymagającą interwencji kierowcy.

Każda usterka powodująca zapalenie się kontrolki alarmowej wymaga przeprowadzenia dodatkowej diagnostyki poprzez zapoznanie się z komunikatem na ekranie.

W razie wątpliwości skonsultować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.
Kontrolka

Stan

Przyczyna

Działania / Uwagi

STOP na stałe, powiązana z inną kontrolką. Jest powiązana z ciśnieniem oleju silnikowego lub temperaturą płynu chłodzącego Należy koniecznie zatrzymać pojazd, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.

Zatrzymać się, wyłączyć zapłon i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Serwisowa zapalona czasowo. Pojawienie się mniejszych usterek, niepowiązanych z żadną kontrolką. Zidentyfikować usterkę, sprawdzając komunikat wyświetlony na ekranie, np.:
  •  zatkanie filtra cząstek stałych (Diesel),
  •  układ kierowniczy ze wspomaganiem,
  •  mniej ważna usterka elektryczna,
  •  ...

W razie innych usterek skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

na stałe. Pojawienie się poważnych usterek, niepowiązanych z żadną kontrolką. Zidentyfikować usterkę, sprawdzając komunikat wyświetlony na ekranie, i jak najszybciej skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Układ hamulcowy na stałe. Duży spadek poziomu płynu hamulcowego w układzie hamulcowym. Należy zatrzymać pojazd, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.

Uzupełnić poziom płynem zalecanym przez PEUGEOT.

Jeżeli problem nadal występuje, sprawdzić układ w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.

+

na stałe, powiązana z kontrolką ABS. Usterka elektronicznego rozdzielacza siły hamowania (REF). Należy zatrzymać pojazd, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.

Przeprowadzić kontrolę w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.

Temperatura maksymalna płynu chłodzącego na stałe, na czerwono Zbyt wysoka temperatura w układzie chłodzenia. Należy koniecznie zatrzymać pojazd, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.

Jeśli to konieczne, przed dolaniem płynu należy zaczekać na ostygnięcie silnika.

Jeżeli problem nie zniknie, skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Za niskie ciśnienie w ogumieniu na stałe, z towarzyszącym sygnałem dźwiękowym i komunikatem. Niewystarczające ciśnienie w jednym lub kilku kołach. Jak najszybciej sprawdzić ciśnienie w ogumieniu.

Kontrolę należy wykonać na zimno.

Należy ponownie inicjować system po każdej regulacji ciśnienia w jednej bądź kilku oponach i po wymianie jednego lub kilku kół.

Szczegółowe informacje znajdują się w rubryce "Wykrywanie niskiego ciśnienia w ogumieniu"

+

miga, potem na stałe; równocześnie świeci kontrolka Service. Funkcja wykazuje usterkę: kontrola ciśnienia w oponach nie jest już zapewniona. Sprawdzić ciśnienie w oponach możliwie jak najszybciej.

Zlecić kontrolę układu przez ASO sieci PEUGEOT albo przez warsztat specjalistyczny

System zapobiegający zablokowaniu kół (ABS) na stałe. Usterka systemu zapobiegającego zablokowaniu kół. Pojazd zachowuje hamowanie klasyczne.

Kontynuować ostrożnie jazdę z umiarkowaną prędkością i jak najszybciej skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Dynamiczna kontrola stabilności (ESP/ASR) miga. Uruchomienie regulacji ESP/ASR. System optymalizuje działanie układu napędowego i poprawia stabilność pojazdu.
na stałe. Jeżeli system nie jest wyłączony (naciśnięcie przycisku i zapalenie kontrolki), oznacza usterkę systemu ESP/ASR. Sprawdzić w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.

System autodiagnostyki silnika na stałe. Usterka układu czystości spalin. Kontrolka powinna zgasnąć po uruchomieniu silnika.

Jeżeli nie zgaśnie, skontaktować się szybko z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

miga. Usterka systemu kontroli silnika. Ryzyko zniszczenia katalizatora.

Sprawdzić w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.

Niesprawność silnika na stałe na pomarańczowo. Niewielka usterka silnika. Skontaktować się szybko z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

na stałe na czerwono. Poważne uszkodzenie silnika uniemożliwiające dalszą jazdę. Należy bezwzględnie i bezpiecznie zatrzymać pojazd.

Zatrzymać się, wyłączyć zapłon i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Minimalny poziom paliwa na stałe. Gdy kontrolka zapali się po raz pierwszy, w zbiorniku paliwa znajduje się około 5 litrów paliwa. Należy bezwzględnie uzupełnić poziom paliwa, aby uniknąć unieruchomienia silnika.

Kontrolka ta zapala się przy każdym włączeniu stacyjki, dopóki nie zostanie zatankowana wystarczająca ilość paliwa.

Pojemność zbiornika: około 50 litrów.

Nigdy nie doprowadzać do unieruchomienia silnika z powodu braku paliwa, może to spowodować uszkodzenie układu oczyszczania spalin i wtryskowego.

Ciśnienie oleju silnikowego na stałe. Usterka układu smarowania silnika. Należy koniecznie zatrzymać pojazd z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Zatrzymać się, wyłączyć zapłon i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Ładowanie akumulatora na stałe. Usterka układu ładowania akumulatora (zabrudzone lub poluzowane zaciski, luźny lub zerwany pasek alternatora...). Kontrolka powinna zgasnąć po uruchomieniu silnika.

Jeżeli nie zgaśnie, skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Otwarte drzwi / Otwarty bagażnik otwierany elektrycznie na stałe, przy prędkości poniżej 10 km/h. Drzwi lub bagażnik elektryczny są otwarte. Zamknąć drzwi lub bagażnik.
na stałe, wraz z sygnałem dźwiękowym, przy prędkości powyżej 10 km/h.

Niezapięte / odpięte pasy bezpieczeństwa kierowcy / Odpięty pas bezpieczeństwa pasażera na stałe lub miga wraz z narastającym sygnałem dźwiękowym. Pas bezpieczeństwa kierowcy nie jest zapięty lub został odpięty.

Pas bezpieczeństwa przedniego pasażera został odpięty.

Pociągnąć pas i włożyć klamrę do zaczepu pasa.

Poduszki powietrzne zapalona czasowo. Zapala się na kilka sekund i gaśnie po włączeniu zapłonu. Powinna zgasnąć po uruchomieniu silnika.

Jeżeli nie zgaśnie, skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

na stałe. Usterka jednego z układów poduszek powietrznych lub napinaczy pirotechnicznych pasów bezpieczeństwa. Sprawdzić w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym

Układ kierowniczy ze wspomaganiem na stałe. Usterka wspomagania układu kierowniczego. Prowadzić ostrożnie i w sposób łagodny.

Sprawdzić działanie w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.

Kontrolki wyłączenia

Zapalenie się jednej z następujących kontrolek potwierdza ręczne wyłączenie danego systemu. Może temu towarzyszyć sygnał dźwi ...

Wskaźnik serwisowy

System informuje kierowcę o liczbie kilometrów, które pozostały do następnego przeglądu zgodnie z planem obsługowym producenta. Odleg&# ...

Zobacz tez:

Poduszka powietrzna kierowcy i pasażera z przodu
Poduszka powietrzna kierowcy Moduł poduszki powietrznej kierowcy znajduje się w środkowej części kierownicy. Poduszka powietrzna pasażera z przodu Moduł poduszki powietrznej pasażera z przodu znajduje się w desce rozdzielczej, nad schowkiem. ...

Podłokietnik przedni
Podłokietnik z pojemnikiem zwiększa komfort kierowcy i pasażera siedzącego z przodu. Schowki Aby uzyskać dostęp do zamkniętego schowka, unieść dźwigienkę, aby podnieść pokrywkę. Aby uzyskać dostęp do ...

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera na przednim fotelu
Każdy fotel przedni posiada regulowane siedzisko, oparcie z zagłówkiem o regulowanej wysokości, trzypunktowe biodrowo-naramienne pasy bezpieczeństwa i zabezpieczenie dodatkowe (poduszka powietrzna). Bezpieczeństwo pasażerów na tylnych fotelach Tyln ...

Categorie