Chevrolet Lacetti: Boczne poduszki powietrzne

Chevrolet Lacetti –> Fotele i systemy bezpieczeństwa –> Zabezpieczenie dodatkowe (poduszki powietrzne) –> Boczne poduszki powietrzne

Moduły bocznych poduszek powietrznych są montowane po bokach oparć foteli.

OSTRZEŻENIE Poduszki powietrzne stanowią zabezpieczenie dodatkowe i chronią jedynie przy zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Wszystkie osoby przebywające w samochodzie, łącznie z kierowcą, powinny zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa, bez względu na fakt dostępności bądź braku poduszek powietrznych dla danego fotela, w celu zminimalizowania ryzyka poważnego uszkodzenia ciała lub śmierci w przypadku zderzenia.

  • Nie umieszczać żadnych przedmiotów na ani wpobliżu modułów bocznych poduszek powietrznych, umieszczonych po bokach oparć obu foteli przednich.

    Wtrakcie napełniania się poduszek mogą one zostać odrzucone z dużą siłą, powodując poważne obrażenia ciała.

  •  Nie zakładać na przednie fotele dodatkowych pokrowców. Mogą one przeszkadzać wnapełnianiu się poduszek iwten sposób stać się przyczyną poważnych obrażeń w razie kolizji.
  •  Nie opierać głowy ani innych części ciała na drzwiach. W trakcie zderzenia boczna poduszka powietrzna może wówczas uderzyć kierowcę lub pasażera z dużą siłą, powodując poważne obrażenia.
  •  Nie mocować fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera jeśli samochód wyposażony jest w boczne poduszki powietrzne.

Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń może być przyczyną obrażeń ciała lub nawet śmierci.

Boczne poduszki powietrzne


Działanie bocznych poduszek powietrznych

Boczne poduszki powietrzne mają na celu ochronę głowy, szyi, ramion i barków przed uderzeniem w przednie drzwi i szyby boczne przy zderzeniu bocznym.

Boczne poduszki powietrzne napełniają się, gdy czujnik wykryje zderzenie boczne o stopniu wystarczającym do aktywacji poduszek.

Są one skonstruowane tak, aby uaktywniały się w przypadku, gdy siła oddziałująca na samochód jest równa lub większa sile zderzenia samochodu z deformowalną, ruchomą przeszkodą przy prędkości 15-25 km/h.

Nieuaktywnienie się bocznej poduszki powietrznej w trakcie zderzenia nie oznacza, że jest ona niesprawna. Boczne poduszki powietrzne zaprojektowano tak, aby napełniały się przy zderzeniu bocznym, a nie przy zderzeniu czołowym, tylnym albo w przypadku dachowania, gdy składowa boczna siły uderzenia nie jest wystarczająco duża.

OSTRZEŻENIE

Dzieci siedzące wbliskiej odległości od bocznych poduszek powietrznych mogą wrazie uaktywnienia się poduszki być narażone na poważne obrażenia lub nawet śmierć, zwłaszcza jeśli w pobliżu poduszki znajduje się wówczas głowa, szyja lub klatka piersiowa dziecka.

  •  Nie zezwalać dziecku na opieranie się o drzwi lub w pobliżu modułu bocznej poduszki powietrznej.
  •  Najbezpieczniejszym miejscem wsamochodzie dla prawidłowo usadowionego i przypiętego dziecka jest tylny fotel.

Poduszka powietrzna kierowcy i pasażera z przodu

Poduszka powietrzna kierowcy Moduł poduszki powietrznej kierowcy znajduje się w środkowej części kierownicy. Poduszka powietrzna pasażera z przod ...

Po uaktywnieniu poduszki powietrznej

Gdy z poduszki ujdzie gaz, we wnętrzu kabiny może pojawić się swąd spalenizny, dym i biały proszek. Jest to zjawisko całkowicie normalne. Sw ...

Zobacz tez:

Powiększenie całkowite
Całkowite złożenie siedzenia tylnego umożliwia uzyskanie maksymalnej objętości ładunkowej. Należy wykonać, co następuje: opuścić całkowicie zagłówki siedzenia tylnego; złożyć poduszki siedzen ...

Wyświetlane parametry
Na wyświetlaczu wielofunkcyjnym ukazują się różnorodne informacje dotyczące jazdy. Menu zakładek Gdy wybrana jest zakładka wyświetlane są następujące informacje. Zależnie od sytuacji, niektóre informacje mogą b ...

Wnętrze (wersje z kierownicą po prawej stronie)
Poduszki powietrzne Dywaniki podłogowe Przednie fotele Zagłówki Pasy bezpieczeństwa Schowek w środkowej konsoli Wewnętrzne przyciski blokady drzwi Uchwyty na kubki/uchwyty na butelki Dodatkowe schowki*1 Wewnętrzne lusterko wsteczn ...

Categorie