
Nie należy dolewać oleju o parametrach innych niż parametry oleju, jaki już znajduje się w silniku.
Zużyty olej silnikowy i wymieniony filtr oleju zawierają substancje szkodliwe dla środowiska.
Odnośnie do wymiany oleju i filtra oleju zalecamy zwrócić się do ASO Fiata, która posiada urządzenia do gromadzenia zużytego oleju i filtra oleju z poszanowaniem ochrony środowiska i norm prawnych.
Poziom płynu chłodzącego powinien być sprawdzany przy zimnym silniku i zawierać się pomiędzy znakami MIN i MAX widocznymi na zbiorniku wyrównawczym.
Jeżeli poziom płynu jest za niski, należy wlać powoli przez wlew A zbiornika mieszankę 50% wody destylowanej i płynu PARAFLUUP PETRONAS LUBRICANTS, aż do osiągnięcia znaku MAX. Mieszanka PARAFLUUP i wody destylowanej o stężeniu 50% chroni przed zamarznięciem do temperatury −35C.
W szczególnie trudnych warunkach klimatycznych zaleca się mieszankę 60% PARAFLUUP i 40% wody destylowanej.
Układ chłodzenia silnika napełniany jest płynem zapobiegającym przed zamarzaniem PARAFLUUP. W celu ewentualnego uzupełnienia należy używać płynu identycznego jak ten, który znajduje się w układzie chłodzenia. Płyn PARAFLUUP nie może być mieszany z żadnym innym płynem. Jeżeli jednak tak się stanie, należy sprawdzić zaistniałą sytuację, unikając absolutnie uruchomienia silnika i skontaktować się z ASO Fiata.
UWAGA
Jeśli silnik jest gorący, nie należy wyjmować korka ze zbiornika: niebezpieczeństwo oparzeń.
Układ chłodzenia silnika jest układem ciśnieniowym. Należy wymienić ewentualnie korek zbiornika wyrównawczego na oryginalny, ponieważ skuteczność układu może ulec pogorszeniu.
Paliwo stosowane w silnikach Diesla
Silniki Diesla są przystosowane do pracy z
biopaliwami, zgodnymi z aktualnymi
i przyszłymi standardami europejskimi
(olej napędowy zgodny z normą EN 590 w
mieszance z biopaliwem zgodnym z normą
EN 14214), dostępnymi w dystrybutorach paliw
(możliwa zawarto" ...
Lampka ostrzegawcza poduszki powietrznej
Lampka ostrzegawcza informuje o
działa
niu całego systemu poduszek po wietrznych
i napinaczy pasów bez pie czeń stwa.
Przy poprawnie działającym sys te mie
lamp ka się zapala kiedy klu czyk stacyjki jest
w pozycji "ON" lub "START"; i po 7 se kundach ...
Poziom płynu spryskiwaczy
szyb
Uzupełnić poziom płynu, gdy
tylko
zachodzi taka potrzeba.
Charakterystyka płynu
Aby zapewnić optymalną skuteczność
czyszczenia i uniknąć zamarzania, nie należy
uzupełniać ani zastępować płynu wodą.
W waru ...