Lexus CT200h: Automatyczne przywoływanie zapamiętanych ustawień

Lexus CT200h –> Działanie poszczególnych podzespołów –> Regulacja ustawienia foteli –> Pamięć ustawień do jazdy –> Automatyczne przywoływanie zapamiętanych ustawień

Każdy z elektronicznych kluczyków (w tym karta kluczyka) może zostać zarejestrowany w celu przywoływania zapamiętanych ustawień.

Zapamiętanie ustawień

Przed wykonaniem poniższych działań należy przyporządkować ustawienia do jazdy przyciskowi "1", "2" lub "3": Pozostawić przy sobie tylko ten z kluczyków, z którym ma być sprzę- żona funkcja automatycznego przywoływania ustawień do jazdy, a następnie zamknąć drzwi kierowcy.

Jeżeli w samochodzie są 2 lub więcej kluczyków, operacja przyporządkowania ustawień do jazdy nie zostanie wykonana prawidłowo.

  1. Przyciskiem rozruchu wybrać stan ON.
  2. Sprawdzić, czy wybrane jest położenie P dświgni przekładni napędowej.
  3. Przywołać ustawienia do jazdy, które mają zostać przyporządkowane.
  4. Naciskając przycisk przywoływania ustawień, nacisnąć i przytrzymać przycisk centralnego zamka (po stronie blokowania lub odblokowania), aż rozlegnie się sygnał akustyczny.

Zapamiętanie ustawień


Jeżeli przycisk nie może zostać zarejestrowany, rozlegnie się ciągły sygnał ostrzegawczy przez około 3 sekundy.

Przywoływanie zapamiętanych ustawień

Posiadając przy sobie elektroniczny kluczyk, który posiada przypisaną pozycję do jazdy, odblokować i otworzyć drzwi kierowcy za pomocą systemu elektronicznego kluczyka lub bezprzewodowego zdalnego sterowania.

Nastąpi przywołanie zapamiętanej pozycji.

Jeżeli ustawienia są dokładnie takie jak zapamiętane ustawienia do jazdy, fotel i zewnętrzne lusterka wsteczne nie zostaną przestawione.

Wyłączanie funkcji

Posiadając przy sobie tylko ten kluczyk, dla którego funkcja ma zostać wyłączona, zamknąć drzwi kierowcy. Jeżeli w samochodzie są 2 lub więcej kluczyków, wyłączenie funkcji nie zostanie prawidłowo przeprowadzone.

  1. Przyciskiem rozruchu wybrać stan wyłączony.
  2. Naciskając przycisk "SET", nacisnąć i przytrzymać przycisk centralnego zamka po stronie blokowania lub odblokowania, aż rozlegnie się dwukrotny sygnał akustyczny.

    Jeżeli przycisk nie może zostać wyrejestrowany, rozlegnie się ciągły sygnał ostrzegawczy przez około 3 sekundy.

Automatyczne przywoływanie zapamiętanych ustawień


Środki ostrożności podczas zmiany pozycji fotela

W trakcie zmiany pozycji fotela należy uważać, aby nie uderzył on pasażera zajmującego miejsce z tyłu bądś nie przycisnął ciała do kierownicy.

Wprowadzanie ustawień kierowcy do pamięci

Ustawienia fotela kierowcy, kierownicy oraz zewnętrznych lusterek wstecznych można zapisać w pamięci mikroprocesora, z której następnie można ...

Zagłówki

Wszystkie fotele wyposażone są w zagłówki. Przednie fotele Podwyższanie Pociągnąć zagłówek w górę. Obn ...

Zobacz tez:

Odblokowywanie drzwi z zewnątrz
Naciśnij krótko przycisk rys. 77, aby odblokować drzwi z dystansu, zaświecą się wówczas czasowo lampy sufitowe i dwa razy migną kierunkowskazy, lub włóż i obróć w lewo wkładkę metalową kluczyka w zamk ...

Funkcja "Follow me home"
Światła główne można włączyć na 30 sekund, gdy przyciskiem rozruchu wybrany jest stan wyłączony. W tym celu po wybraniu przyciskiem rozruchu stanu wyłączonego, gdy przełącznik świateł ustawiony jest w pozycji lu ...

Układy wspomagające kierowcę podczas jazdy
Niżej wymienione układy reagują w sposób automatyczny w różnych sytuacjach drogowych, przyczyniając się do większego bezpieczeństwa jazdy i ułatwiając prowadzenie samochodu. Należy jednak być świadomym, że systemy ...

Categorie