Nissan Almera Tino: Czystość karoserii i wnętrza

Nissan Almera Tino –> Pielęgnacja nadwozia i wnętrza pojazdu –> Czystość karoserii i wnętrza

Czystość karoserii i wnętrza


W celu zapewnienia należytego wyglądu zewnętrznego Twojego samochodu niezbędne jest stosowanie poniższych zasad dbałości.

Dla ochrony powierzchni lakierowanych należy myć samochód najszybciej jak tylko jest to możliwe w następujących przypadkach:

Kiedy to tylko możliwe parkuj samochód w pomieszczeniach zamkniętych, czy choćby zadaszonych (garażach, wiatach, itp.). Parkując na powietrzu, pozostawiaj samochód w zacienionych miejscach lub przykrywaj go pokrowcem.

Uważaj, aby podczas zakładania czy zdejmowania pokrowca nie porysować powierzchni lakierowanej nadwozia.

Mycie

Brud z nadwozia zmywać gąbką z dużą ilością wody. Myć starannie czystą, lekko ciepłą wodą (nie gorącą) z użyciem specjalnego szamponu samochodowego.

OSTRZEŻENIE

Po umyciu samochód należy spłukać obfi cie czystą wodą.

Miejsca spawów, przetłoczenia i kształtki drzwi oraz innych otworów są szczególnie podatne na osadzanie się soli i jej wzmożone działanie.

Należy je myć regularnie, szczególnie dokładnie oraz dbać o przelotowość otworów odpływowych w dolnych krawędzich drzwi.

Spód samochodu i wnęki kół należy myć silnym strumieniem wody aby wypłukać brud i sól.

Plam przy wysychaniu unikniemy wycierając powierzchnię nadwozia wilgotną irchą.

Woskowanie

Regularne woskowanie powierzchni lakierowanej nadwozia chroni ją przed wpływami atmosferycznymi oraz poprawia wygląd karoserii.

Po nawoskowaniu zaleca się polerowanie dla równomiernego rozprowadzenia wosku i nadania połysku.

W doborze optymalnego produktu pomocy udzieli Twój Dealer NISSAN.

UWAGA Częste mycie w myjniach automatycznych, stosowanie niewłaściwych tarcz lub past polerskich może spowodować trwałe zmatowienie lub pozostawić nieusuwalne rysy i ślady w zewnętrznej powłoce lakieru.

Do czarnych zderzaków z tworzywa sztucznego (uretanu lub polipropylenu) stosuj czarny wosk lub czarną pastę do obuwia.

Usuwanie plam

Plamy ze smoły, olejów, resztki zaschniętych owadów oraz opady z drzew, pyłów przemysłowych itp., należy usuwać jak najprędzej.

Odpowiednie preparaty są dostępne u Dealera NISSAN'a lub w sklepach z akcesoriami samochodowymi.

Podwozie

Użytkując samochodód w zimie po drogach gdzie stosowana jest sól do rozpuszczania lodu i śniegu, należy podwozie poddawać regularnemu myciu. Błoto z dużą zawartością soli powoduje i przyspiesza korozję elementów podwozia i zawieszenia.

Przed nadejściem zimy i ponownie na wiosnę należy sprawdzić zabezpieczenie antykorozyjne i ewentualnie uzupełnić ubytki.

Mycie szyb

Do mycia i czyszczenia szyb należy używać miękkiej szmatki i płynu do mycia szyb.

Jest zjawiskiem normalnym, że na powierzchni szyby samochodu parkującego na słońcu pojawia się po pewnym czasie powłoka brudu, która daje się łatwo usunąć przy pomocy płynu do mycia szyb oraz miękkiej szmatki.

UWAGA Do czyszczenia wewnętrznych powierzchni szyb nie wolno stosować ostro zakończonych narzędzi, substancji o działaniu ciernym oraz środków na bazie chloru.

Mogą one uszkodzić przewody elektryczne lub elementy grzejne szyb tylnych.

Mycie aluminiowych obręczy kół

Mycie, zwłaszcza w zimie, należy przeprowadzać regularnie. Nieusunięta sól może spowodować odbarwienia i zmatowienie stopu aluminium.

Elementy chromowane

Elementy te należy czyścić regularnie specjalnym preparatem do powłok chromowanych.

Czyszczenie wnętrza

Od czasu do czasu należy wnętrze wyczyścić odkurzaczem i miękką szczotką. Elementy z tworzyw należy przetrzeć miękką szmatką zwilżoną łagodnym roztworem mydła, a następnie wytrzeć do sucha. Przed użyciem środków do czyszczenia i konserwacji obić foteli należy dokładnie zapoznać się z instrukcją ich producenta. Niektóre z nich mogą plamić lub odbarwiać obicia.

UWAGA

Maty i dywaniki podłogowe

Stosowanie oryginalnych mat i dywaników ułatwi czyszczenie wnętrza i przedłuży trwałość obić. Należy stosować wyłącznie dywaniki odpowiednie do typu pojazdu i dbać o ich prawidłowe ułożenie na podłodze. Dywaniki powinny być regularnie czyszczone i wymieniane w przypadku zużycia.

Pasy bezpieczeństwa

Taśmy pasów można czyścić przecierając je gąbką zwilżoną w łagodnym roztworze mydła.

Przed ponownym użyciem taśmy powinny dokładnie wyschnąć. Suszenie przeprowadzać jedynie w pozycji rozciągniętej.

Nie wolno NIGDY stosować rozpuszczalników chemicznych ponieważ mogą one poważnie osłabić strukturę taśmy.

Ekran monitora, pulpit sterowania

Pielęgnacja nadwozia i wnętrza pojazdu

...

Zabezpieczenie przed korozją

Czynniki powodujące korozję to:  Odkładanie się zanieczyszczeń utrzymujących wilgoć na elementach nadwozia i w różnorodn ...

Zobacz tez:

System Fiat code
Jest to system elektronicznej blokady silnika, który umożliwia zwiększenie ochrony przed próbami kradzieży samochodu. Jego aktywacja następuje automatycznie z chwilą wyjęcia kluczyka z wyłącznika zapłonu. Każdy kluczyk wyposa& ...

Przed użyciem uszczelniacza
Należy określić zakres uszkodzeń opony. Opona może zostać naprawiona przy użyciu awaryjnego zestawu naprawczego do ogumienia tylko w przypadku przebicia jej przez gwóśdś lub śrubę i gdy uszkodzenie wystąpiło w czę&# ...

Reflektory
Wymiana żarówki (sedan/kombi)  Otworzyć pokrywę silnika.  Odkręcić 2 śruby (1) i jedną nakrętkę (2).  Odłączyć złącze wiązki przewodów z tyłu żarówki.  Zdją& ...

Categorie