Chevrolet Lacetti: Dolne punkty mocowania fotelików dziecięcych

Chevrolet Lacetti –> Fotele i systemy bezpieczeństwa –> Stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kobiety ciężarne –> Dolne punkty mocowania fotelików dziecięcych

W przeszłości foteliki dziecięce były mocowane do fotela samochodu za pomocą pasów bezpieczeństwa. W efekcie ich zamocowanie było często nieprawidłowe lub zbyt luźne, aby zapewnić dziecku odpowiednią ochronę. Obecnie samochody marki Chevrolet wyposażane są w dolne punkty mocowania fotelików dziecięcych, dostępne na dwóch skrajnych fotelach tylnych, które pozwalają na przymocowanie fotelików bezpośrednio do nadwozia samochodu.

Dolne punkty mocowania fotelików dzieciêcych


Aby zamontować fotelik dziecięcy wyposażony w dolne zaczepy, należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta dołączonymi do fotelika oraz z procedurą "Mocowanie fotelika dziecięcego z dolnymi zaczepami" przedstawioną na kolejnych stronach niniejszej instrukcji obsługi.

Zalecane jest dokładne zapoznanie się z wszystkimi instrukcjami zawartymi na kolejnych stronach i w dokumentacji dołączonej do fotelika oraz ścisłe ich przestrzeganie.

Od tego zależy bezpieczeństwo dziecka! W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie mocowania fotelika dziecięcego należy skontaktować się z jego producentem. Jeśli zamocowanie fotelika nadal sprawia problemy, można zwrócić się do stacji obsługi. Zaleca się korzystanie z usług autoryzowanej stacji obsługi samochodów marki Chevrolet.

OSTRZEŻENIE Wszystkie punkty mocowania fotelików dziecięcych mogą być wykorzystywane tylko zgodnie ze swoim przeznaczeniem, czyli do mocowania fotelików wyposażonych w dolne zaczepy.
  •  Nie wykorzystywać dolnych punktów mocowania fotelików dziecięcych do zaczepiania pasów bezpieczeństwa, uprzęży ani innych elementów wyposażenia samochodu.

Wykorzystywanie punktów mocowania fotelików dziecięcych do zaczepienia pasów bezpieczeństwa, uprzęży lub innych elementów wyposażenia samochodu nie zapewnia wystarczającej ochrony wprzypadku kolizji imoże spowodować obrażenia ciała, a nawet śmierć.

Mocowanie fotelika dziecięcego z dolnymi zaczepami

Aby zamocować fotelik dziecięcy przystosowany do montażu za pomocą dolnych punktów mocowania:

  1.  Wybrać jeden ze skrajnych foteli tylnych, do którego przymocowany zostanie fotelik dziecięcy.

Mocowanie fotelika dziecięcego z dolnymi zaczepami


  1. Odnaleźć dwa punkty mocowania fotelika dziecięcego. Umiejscowienie dolnych punktów mocowania pokazują okrągłe oznaczenia na dolnej krawędzi oparcia tylnego fotela.
  2.  Upewnić się, że w pobliżu punktów mocowania nie znajdują się żadne przedmioty, w tym sprzączki pasów bezpieczeństwa czy same pasy. Ciała obce mogą przeszkadzać w prawidłowym zatrzaśnięciu zaczepów fotelika w punktach mocowania.
  3.  Umieścić fotelik na siedzeniu naprzeciwko dwóch dolnych punktów mocowania i przymocować go zgodnie z instrukcjami producenta.

Mocowanie fotelika dziecięcego z dolnymi zaczepami


  1. Wyregulować i dopasować fotelik dziecięcy zgodnie z instrukcjami producenta.
  2.  Pociągnąć za fotelik, aby sprawdzić poprawność jego zamocowania.

Mocowanie fotelika dziecięcego z dolnymi zaczepami


Foteliki dziecięce

OSTRZEŻENIE Foteliki dziecięce dostępne są wróżnych rozmiarach i konfiguracjach. Ze względu na kształt i wymiary kabiny ni ...

Zagłówki

Zagłówki mają na celu zmniejszenie ryzyka odniesienia urazów karku w razie kolizji. Dla uzyskania optymalnej ochrony zagłówek należy u ...

Zobacz tez:

Przycisk położenia P
Wybór położenia P dświgni przekładni napędowej Zatrzymać samochód, wciskając pedał hamulca zasadniczego, a następnie nacisnąć przycisk położenia P. Zmiana położenia na P zostanie potwierdzona na wska&# ...

Przednie poduszki powietrzne
Samochód wyposażony jest w przednie poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera. Poduszki powietrzne przednie kierowcy/ pasażera chronią osoby siedzące na miejscach przednich w przypadku zderzeń czołowych o dużej-średniej energii zderzenia, ...

Długa nieaktywność samochodu
Jeżeli samochód ma stać dłużej niż miesiąc, należy przestrzegać poniższych zaleceń: umieścić samochód w pomieszczeniu zamkniętym, suchym i możliwie przewiewnym; włączyć bieg; sprawdzić, ...

Categorie