Chevrolet Lacetti: Sygnalizator awarii

Chevrolet Lacetti –> Przyrządy i wskaźniki –> Wskaźniki i kontrolki ostrzegawcze –> Sygnalizator awarii

Świeci się przez chwilę po włączeniu zapłonu, do momentu uruchomienia silnika.

Oznacza to, że żarówka kontrolki jest sprawna.

Kontrolka powinna zgasnąć po uruchomieniu silnika.

Sygnalizator awarii


PRZESTROGA
  •  Nie kontynuować jazdy, gdy sygnalizator awarii świeci się.

Sygnalizator awarii sygnalizuje problem, który wymaga sprawdzenia. Jazda samochodem gdy świeci się sygnalizator awarii może spowodować uszkodzenie układu emisji spalin oraz zwiększenie zużycia paliwa i pogorszenie osiągów samochodu.

Należy jak najszybciej zwrócić się do stacji obsługi wcelu usunięcia usterki.

Zaleca się korzystanie z usług autoryzowanej stacji obsługi samochodów marki Chevrolet.

Sygnalizator awarii świeci się w przypadku wystąpienia usterki w elementach i podsystemach układu kontroli emisji spalin.

Świecenie trwa do czasu wykrycia usterki przez elektroniczny moduł sterujący.

W przypadku wykrycia dużych przerw zapłonu sygnalizator awarii miga. Usterka taka może spowodować uszkodzenie katalizatora.

Sygnalizator awarii (MIL) będzie również świecił, wskazując, że w filtrze cząstek stałych (DPF) występuje usterka. Jeżeli tak się zdarzyło, natychmiast należy zwrócić się do warsztatu naprawczego celem dokonania naprawy. Zaleca się korzystanie z usług autoryzowanej stacji obsługi samochodów marki Chevrolet. Aby uzyskać więcej informacji, patrz hasło indeksu "FILTR CZĄSTEK STAŁYCH W SILNIKU WYSOKOPRĘŻNYM (DPF)".

Układ elektroniczny samochodu włączy wówczas program jazdy awaryjnej, pozwalający na kontynuację jazdy. Należy jednak jak najszybciej zwrócić się do stacji obsługi w celu usunięcia usterki. Zaleca się korzystanie z usług autoryzowanej stacji obsługi samochodów marki Chevrolet.

Szybkie zapalenie i zgaśnięcie sygnalizatora awarii jest objawem normalnym i nie wskazuje na wystąpienie awarii.

Jeśli samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, patrz hasło indeksu "AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW, ZMIANA BIEGÓW W SYTUACJI AWARYJNEJ".

Kontrolka ciśnienia oleju silnikowego

Świeci się przez chwilę po włączeniu zapłonu, do momentu uruchomienia silnika. Oznacza to, że żarówka kontrolki jest sprawna. Ko ...

Sygnalizator otwartych drzwi

Świeci się, gdy drzwi są otwarte lub niedokładnie zamknięte. ...

Zobacz tez:

Zob. radio (Powtarzanie informacji audio)
Funkcja ta umożliwia wyświetlanie na ekranie informacji dotyczących radioodtwarzacza. Radio: częstotliwość lub komunikat RDS wybranej stacji radiowej, aktywacja wyszukiwania automatycznego lub AutoSTore; CD audio, CD MP3: numer ścieżki; CD Changer ...

Bezpieczniki w desce rozdzielczej
Skrzynka bezpieczników znajduje się w dolnej części deski rozdzielczej (po lewej stronie). Dostęp do bezpieczników  Patrz rozdział "Dostęp do narzędzi". Tabela bezpieczników ...

Uchwyty na kubki/uchwyty na butelki/kieszenie drzwiowe
Uchwyty na kubki Uchwyty na butelki/schowki w drzwiach Przegroda w uchwycie na kubki może być wykorzystana do przechowania małych kubków lub puszek. Znajdująca się w uchwycie butelka powinna być zakręcona. W zależności od rozm ...

Categorie